NAPIŠ POHÁDKU

ZŠ Ledeč nad Sázavou pořádá 3. ročník literární soutěže na téma NAPIŠ POHÁDKU
NAPIŠ POHÁDKU

Stalo se to v říjnu. Myslím, že byla středa. Od rána se mi nedařilo. Zaspal jsem, nestihl se nasnídat a ani ve škole se mi nevedlo lépe. Navíc mi můj nejlepší kamarád pořád vyprávěl nějaké přihlouplé vtípky.

     Počkal jsem si proto na přestávku, vzal si svačinu a šel se najíst do školního arboreta. Bylo ještě krásné počasí, posadil jsem se na lavičku a nastavil hlavu ke sluníčku, tak aby mě jeho paprsky hladily po tváři. Ach, ten klídek.

     Najednou mi něco zašustilo za zády. Ohlédl jsem se, ale nic jsem neviděl. Asi se mi něco zdálo. Rozbalil jsem svačinu, když v tom se šustění ozvalo znovu a blíže. Opět jsem se rychle otočil, ale stejně jsem nic nezahlédl. „Zřejmě tu běhá nějaká myš,“ pomyslel jsem si. Jenže najednou se ozval slaboučký hlásek: „Dáš mi kousek jablka?“ Ohlédl jsem se a pátral, komu může takový jemný hlásek patřit. A najednou jsem ho uviděl. Za lavičkou se krčil malinký skřítek. Myslel jsem, že se mi to zdá, ale opravdu tam stál. Podal jsem mu tedy kousíček jablka. Poděkoval a dal se do jídla.

     Chtěl jsem se ho zeptat na spoustu otázek, když v tom začalo zvonit. „Musím do třídy, počkáš tady na mne? Po škole se za tebou zastavím.“ Skřítek polkl sousto, zakoulel očima a řekl: „Najdeš mě tu kdykoliv, já tu ve vašem arboretu bydlím.“

     Poslední hodina utíkala pomalu, ale nakonec zazvonilo a já vyběhl do zahrady za skřítkem…

 

 

Napiš pohádku na dané téma, nezapomeň na název své pohádky. Svou práci odevzdej na listu formátu A4 do 12. prosince 2014

na I. stupni: paní učitelce J. Prchalové (II.C) nebo M. Čuchalové (I.A)

na II. stupni: paní učitelce M. Marešové

Příběh můžeš doplnit i obrázkem.

Nejlepší práce budou odměněny hodnotnými cenami.

Přidáno 26. 11. 2014, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.