Mše pro Stonožku

Dne 4. prosince 2015 se uskutečnila další akce pro Stonožku – hnutí Na vlastních nohou. Každý rok ti nejaktivnější z nás za odměnu jedou do Prahy. Již několik let je našim cílem katedrála sv. Víta,
Mše pro Stonožku

kde je sloužena vánoční mše J. Em. Dominikem kardinálem Dukou O. P. pro „ stonožkové děti“ a přátele Stonožky. Byla tam sice zima, ale zážitek byl nepopsatelný. Velký dojem v nás zanechalo vystoupení sólistky Národního divadla v Praze Marie Fojtové a sólisty Vídeňské státní opery Adama Plachetky. Zpěvák patřil ke „stonožkovým dětem“ a stále se k hnutí hrdě hlásí. Letošní rok byla celá akce slavnostnější, neboť Stonožka slaví 25. narozeniny. Naše učitelky Dana Tůmová a Jaroslava Příhodová obdržely při této příležitosti Řád zlaté stonožky 1. stupně. 

Po skončení mše se naše spolužačky Lenka Pavlíková, Eliška Pavlíková a Karolína Černíková zúčastnily předávání cen za výtvarnou soutěž Karel IV. – Otec vlasti v  Arcibiskupském paláci. Děvčata obdržela cenu poroty za malbu na hedvábí. Ceny předávala paní Běla Jensen a kardinál Duka.

Po oficiálním programu jsme si prošli vánoční Prahu, navštívili trhy na Staroměstském a Václavském náměstí a nakoupili vánoční dárky.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našemu městu za podporu.

                                                                                                                    Deváťáci ZŠ

Přidáno 21. 12. 2015, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.