Mše pro Stonožku – Hnutí na vlastních nohou

J. Em. Dominik kardinál Duka O. P. pozval 5. 12. 2014 do katedrály sv. Víta na Pražském hradě stonožkové děti. Z naší školy se mše zúčastnilo 40 žáků, vedení školy, 3 učitelé a starosta města Ledeč nad Sázavou ing. Zdeněk Tůma.
Mše pro Stonožku – Hnutí na vlastních nohou

Akce byla poděkováním dětem za práci v hnutí Na vlastních nohou. Mezinárodní hnutí Stonožka sdružuje mateřské, základní a střední školy, které prodejem výrobků svých žáků získávají finanční prostředky. Za ty se pořizují potřebné věci pro jejich vrstevníky v krizových oblastech, kde působí čeští vojáci. Děti tak na dálku pomáhají neznámým kamarádům, kteří nemají to štěstí žít a učit se v míru. V hnutí dnes pracují tisíce dětí a stovky učitelů z českých škol. Mezi hosty byli představitelé armády ČR, která s tímto hnutím spolupracuje, náčelník Generálního štábu AČR generál Petr Pavel, generál Josef Šíba, dále místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, hlasatelka Kamila Moučková i olympijská vítězka Věra Čáslavská.

     Setkání zahájily fanfáry hudby Hradní stráže a stonožková hymna v podání Josefa Vágnera a stonožkového pěveckého sboru, který vystoupil v průběhu mše několikrát. Dětem za práci poděkovala paní Běla Jensen prezidentka hnutí, generál Petr Pavel a prof. Petr Piťha.  Děti, mezi nimi i žákyně naší školy Klára Jelínková a Lenka Vrzáčková, přednesly přímluvy za děti, které žijí v oblastech válečných konfliktů, za vojáky, kteří slouží v misích, za nemocné a opuštěné děti a předaly dary.

Poděkování stonožkovým dětem.

                                                               Alena Krupičková, Jaroslava Příhodová

Přidáno 14. 1. 2015, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.