MEZINÁRODNÍ DEN „PÍ“

MEZINÁRODNÍ DEN „PÍ“

 

 

 

 

 

Dne 14. března se slaví Mezinárodní den Pí. Při této příležitosti proběhl v 8. C na Základní škole v Ledči nad Sázavou projektový den. Žáci se dozvěděli o významu čísla π a jeho souvislosti s kružnicí aktivním zapojením do praktických venkovních činností, které rozvíjely jejich zvídavost a tvořivost. 

 

Postupovali podobně jako kdysi Archimedes ze Syrakus, který porovnával obvod kruhových objektů s jejich průměrem a sami si vyzkoušeli aproximovat hodnotu π. Mimo to žáci definovali, co je to vlastně kružnice a vyvodili vzorce pro výpočet obvodu kruhu. Na závěr soutěžili o zapamatování co největšího počtu číslic z této konstanty. Sladkou tečkou jim byly sušenky, samozřejmě se symbolem ve tvaru π. 

 

Petra Bay, učitelka matematiky

Přidáno 26. 3. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.