Město bez odpadků aneb potkáme se u popelnic

Město bez odpadků aneb potkáme se u popelnic

 

 

 

 

 

Žáci naší školy se společně s učiteli zapojili do prestižního mezinárodního projektu PULCHRA, který se zabývá zkoumáním městského ekosystému a s tím související ochranou přírody.  Projekt propojuje 50 badatelských škol z 10 zemí EU. Jsme jednou ze šesti škol z celé České republiky. 

Účastí v projektu získáme nejen metodickou, odbornou i finanční podporu od sdružení TEREZA, ale máme také příležitost spolupráce s odborníky z Karlovy Univerzity či s vědci z celé Evropy. Přínosem je i rozvoj komunikačních dovedností v angličtině.  

Náš badatelský tým prozkoumá systém nakládání s odpady v našem městě, zaměří se také na chování obyvatel. Již nyní děti tvoří anonymní dotazník o třídění odpadů v jednotlivých rodinách. Naším cílem je oslovit co nejvíce obyvatel Ledče, informovat  širokou veřejnost o důležitosti třídění, které pomůže ušetřit náklady rodin na vývoz odpadů a celkově snížit produkci odpadů v našem městě.  

Tým technické podpory vytvořil a také spravuje webové a facebookové stránky projektu. Za pomoci odborníků z katedry aplikované geoinformatiky a kartografie, Přírodovědecké fakulty UK vzniká také unikátní interaktivní mapa, kde budou všechny zjištěné informace včetně fotografií sběrných míst recyklovatelného odpadu. Vědecký tým poté navrhne řešení, jak množství produkovaného odpadu snížit a zlepšit nakládání s odpady. 

Tým reportérů vás bude pravidelně informovat o průběhu projektu a výsledcích naší práce na https://www.facebook.com/projekt.pulchra. Těšit se můžete i na akce pro veřejnost. 

Více o projektu se dozvíte na našich webových stránkách: https://ledec-odpadky.webnode.cz/

Dotazník.

 

Za tým PULCHRA Petra Holatová, Monika Kubátová a Michal Simandl 

Přidáno 2. 3. 2021, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.