LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

 

 

 

Na podzim vyhlásila Základní škola Ledeč nad Sázavou tradiční literární soutěž. Letošní téma vycházelo ze starého známého rčení „Odvážnému štěstí přeje.“

Každý z nás se občas ocitne v situaci, kdy má strach a obavy, že něco nezvládne. Někdo váhá a odvahu nakonec nesebere. Kdo však překoná sám sebe a má trochu štěstí, je odměněn úspěchem a raduje se z nového zážitku.

O tom vyprávěli školáci, kteří se zapojili do naší soutěže. Psali příběh, který prožili sami nebo který se stal někomu z jejich rodiny.

Celkem do soutěže bylo odevzdáno 46 prací žáků od 2. do 9. ročníku. Každý jistě netrpělivě očekával, jak soutěž dopadne. A tady je výsledek – do finále se dostalo 12 prací. Porotu zaujaly příběhy, kde nechybí napětí, odvaha a humor.

Ti, na které se štěstí usmálo podruhé, byli za napsaný příběh odměněni diplomem a knihou. Všem zúčastněným děkujeme za to, že měli odvahu podělit se o svůj příběh s námi. Paním učitelkám děkujeme za podporu žáků.  Vítězům blahopřejeme a přejeme pěkné počtení.

 

OCENĚNÍ ŽÁCI

I. stupeň:

3. ročník (5. A)

Jan Šafler (3. B)

Nikola Kopecká (3. B) 

Mikuláš Flégr (3. C)

4. ročník

Anežka Trýbová (4. C)

5. ročník

Milan Geher (5. A)

Zuzana Hrdá (5. A)

Martin Krecl (5. A)

Michaela Vosáhlová (5. C)

Jan Šťastný (5. C)

 

II. stupeň

8. ročník

Štěpán Písařík (8. A)

9. ročník

Markéta Konečná (9. A)

Zlata Matějovská (9. B)

 

Jaroslava Prchalová, Marie Čuchalová

Přidáno 21. 12. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.