KUTNÁ HORA 4. D, 5. A

KUTNÁ HORA 4. D, 5. A

 

 

 

 

 

Na 6. června 2023 si třídy 4. D a 5. A naplánovaly školní výlet do Kutné Hory. Ačkoliv to úterní ráno bylo deštivé, všichni žáci i paní učitelky směle vyrazili vstříc novým zážitkům.

Když jsme přijeli do Kutné Hory, počasí se přece jen umoudřilo a my jsme mohli po krátké svačince vstoupit do Chrámu sv. Barbory, který jsme si prohlédli nejen uvnitř, ale prošli jsme i jeho široké okolí.

Přesně úderem dvanácté hodiny jsme sfárali do stříbrných dolů v kutnohorském podzemí. Vybaveni helmou se svítilnou a hornickou halenou s kápí, tzv. perkytlí, jsme prošli asi 250 m dlouhou částí původního středověkého dolu. Prohlídkový okruh nám přiblížil celý proces středověké těžby, zpracování surového stříbra a technologii ražby pražského groše, který byl uznávaným platidlem nejen v českých zemích, ale v celé střední Evropě.

Každý výlet je korunován zakoupením suvenýrů, na což nezapomněli ani naši čtvrťáci a páťáci.

Z našeho školního výletu jsme se vraceli spokojeni a obohaceni o spoustu nových informací a zážitků.

Mgr. Marie Barešová, třídní učitelka 5. A

Přidáno 12. 6. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.