HUDBA PODPORUJE VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ REHABILITAČNÍ TŘÍDY

Na podzim loňského roku oslovili rehabilitační třídu ZŠ Ledeč nad Sázavou členové hudebních kapel z Havlíčkobrodska s tím, že by se rádi finančně podíleli na podpoře výuky žáků s těžkým mentálním a kombinovaným postižením.
HUDBA PODPORUJE VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ REHABILITAČNÍ TŘÍDY

Kapely Memento Mori, Chasing Christy a Highstreet Hooligans vytvořili v roce 2015 společně nadační iniciativu s názvem SHOW YOUR HELP (ukaž svoji pomoc). Nehledě na žánry spojuje tuto komunitu nejen vášeň pro hudbu, ale také pocit jisté zodpovědnosti vůči svému okolí. Společným cílem této iniciativy je nabídnout a zprostředkovat pomoc potřebným primárně v podobě finančních darů. Podpora rehabilitační třídy je již jejich druhým projektem. Jak sami mladí hudebníci říkají: „Hudba je mocným médiem, prostřednictvím kterého chceme stmelovat, nikoliv rozdělovat, zároveň ale i bojovat proti předsudkům a veškerým projevům nenávisti.“

            Kasičky s logem SHOW YOUR HELP určené na sbírku pro rehabilitační třídu byly umístěny nejen na koncertech již zmíněných kapel po celé České republice, ale sbírku aktivně podporoval i hudební festival FAJTFEST. Kasičky se objevily i na zimním Pokoutním festivalu. Uspořádány byly také dva benefiční koncerty. Rehabilitační třída byla prezentována na těchto akcích mnoha fotografiemi žáků s rozmanitými činnostmi během výuky, které byly doplněny podrobnými popisky. Lidé mohli finančně podpořit vzdělávání žáků také přispěním na transparentní účet.

            Sbírka byla ukončena v únoru 2016. Celková částka se vyšplhala na neuvěřitelných 42 648 Kč! Peníze v podobě symbolického šeku přijeli předat členové kapel 1. dubna přímo do rehabilitační třídy. S žáky strávili část odpoledne, akusticky zahráli několik písní, prohlédli si školu, popovídali u kávy a dortu s logem SHOW YOUR HELP, který jim byl nechán vyroben jako poděkování.

            Finanční prostředky vybrané v rámci projektu SHOW YOUR HELP umožní žákům rehabilitační třídy pořídit tablet IPad. Ten nabízí širokou paletu speciálně vytvořených aplikací, s kterými mohou pracovat i žáci s těžkým mentálním postižením, a jež pomohou zefektivnit výuku. Dále budou finance využity na zakoupení pomůcek na bazální stimulaci, jejíž koncept přispívá nejen k tělesnému, ale i k celkovému osobnostnímu a sociálnímu rozvoji osobnosti žáka.

            Velké poděkování patří všem, kteří se na projektu SHOW YOUR HELP podíleli a finančně rehabilitační třídu podpořili, ať již přispěním do kasičky na koncertech, nebo zasláním peněz na transparentní účet. Stejně tak děkujeme všem promotérům a festivalům, kteří sbírku podpořili! Hlavní poděkování patří samozřejmě participujícím kapelám Highstreet HooligansChasing Christy a Memento Mori, které nadační iniciativu SHOW YOUR HELP založili a ukázali tak svoji pomoc. 

Více fotografií.

Přidáno 24. 5. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.