Hodina pohybu navíc ve školní družině Základní školy Ledeč nad Sázavou

Naše škola ve spolupráci s trenéry oddílu házené Ledeč nad Sázavou Janem Pešek, Miroslavem Hánečkou a Zbyňkem Jeřábkem realizuje ve školním roce 2015/16 pokusné ověřování projektu MŠMT „ Hodina pohybu navíc“.
Hodina pohybu navíc ve školní družině Základní školy Ledeč nad Sázavou

Aktivity probíhají po celý školní rok v rámci činnosti školní družiny pod vedením vyškolených trenérů   v  rozsahu jedné vyučovací hodiny týdně.  Do činnosti jsou zařazeni žáci z  1., 2. a 3. tříd na základě písemného souhlasu zákonných zástupců.

Obsahem pokusného ověřování je ověření účinnosti programu zaměřeného na navýšení pohybových aktivit žáků prvního stupně základních škol. Dlouhodobým cílem je změna jejich životního stylu, ve kterém bude mít pohyb své pevné místo, což by mělo výrazně přispět ke zvrácení negativního zdravotního vývoje naší populace. Žáci se během tohoto pilotního projektu  seznámí  se základy kolektivních míčových her (fotbal, basketbal, volejbal, házená aj.).

Realizace projektu ukázala, že dětem je pohyb vlastní, jsou spokojené a těší se na každou další hodinu. Doufáme, že jim nadšení vydrží  a že si radost z pohybu budou řádně užívat i nadále.

 

Vedoucí školní družiny J. Pipková

Přidáno 26. 1. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.