GLOBE GAMES 2018

Ve dnech 31. 5. – 2. 6. 2018 se žáci naší školy Tomáš Aron, Matěj Vágner, Kristýna Kolářová a Nikola Bauerová zúčastnili tradiční akce pořádané pražským Sdružením Tereza - GLOBE GAMES 2018.
GLOBE  GAMES  2018

Tato akce probíhá každý rok v jiném městě. Letošní ročník se konal v nedalekém Humpolci. Žáci ze všech koutů České republiky, Slovenska a letos i Izraele, Ukrajiny, Polska, Itálie, Nizozemska zde prezentovali projekty související s životním prostředím v okolí jejich školy. Naši žáci si připravili projekt Není javor jako javor. Ke své práci si vybrali čtyři javory rostoucí v různých nadmořských výškách. Na podzim pečlivě fotografovali a zaznamenávali barevné změny listů až do jejich opadu. Na jaře zase sledovali, který strom začne rašit jako první. Naměřená data zpracovali do tabulek a vyvozovali z nich nejrůznější závěry. V rámci humpoleckých her se žáci mohli podívat do Hrdličkova muzea, navštívit okolní živcové lomy s mineralogem, plnit nejrůznější nástrahy při terénní hře, která byla zakončena na hradě Orlík. Globe Games 2019 se budou konat pro nás ve vzdálené Kadani. Už se moc těšíme!

 

Mgr. Simandl Michal

učitel přírodopisu

Přidáno 29. 6. 2018, autor: Petra Vágnerová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.