Exkurze VIDA centrum Brno

Dne 21. 11. 2019 se třída 5. C vydala do zábavně-vědeckého parku VIDA v Brně.
Exkurze VIDA centrum Brno

VIDA má 175 interaktivních hravých exponátů, díky kterým děti můžou objevovat, jak funguje svět kolem nás. Děti například řešily zapeklité šifry a hlavolamy, vyndávaly velkého ježka z klece, v obřím srdci se zaposlouchaly do vlastního tepu, hrály si s oceánem v láhvi, v rotující místnosti si vyzkoušely účinky odstředivé síly, vypouštěly horkovzdušné balóny, vyzkoušely si moderovat počasí, zahalily město do husté mlhy, vyzkoušely si různé vodní hrátky s mlýnky, tryskami a vírem, či sjížděly oblíbený obří tobogán.

V rámci návštěvy jsme si také užili Science show Ucho - plné zábavy i zajímavých informací o zvucích.  Viděli jsme dokonce, jak roztančit zvukem plameny na dlouhé tyči.

Součástí programu byl i 3D naučný film o oceánu, při kterém jsme se dozvěděli, jak moc jsou oceány pro náš život důležité.

Všem se nám výlet s hravými exponáty velmi líbil a odnesli jsme si z něho jedinečné zážitky.

Fotografie

Kateřina Vondrová, asistentka pedagoga na 1. st. ZŠ

Přidáno 24. 11. 2019, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.