Exkurze Pleas

V první polovině října vyrazily čtvrté třídy vlakem na exkurzi do společnosti Pleas a. s., výrobny dámského, pánského a dětského prádla s dlouholetou tradicí, která sídlí v Havlíčkově Brodě.
Exkurze Pleas

Společnost Pleas zajišťuje všechny výrobní činnosti ve vlastních provozech. Při prohlídce jsme tedy viděli úseky- pletárnu, barevnu, stříhárnu, šičky u šicích strojů a úsek balení. Prohlédli jsme si také sklady, kde jsou až po strop vyskládané válce látek všech možných odstínů.

Po prohlídce jsme si odpočinuli a nasvačili se a pak jsme vyrazili do dílničky. Zde si děti vyrobily krásné věci jako například přáníčka, záložky, čelenky, duchy, náramky, polštářky, sukně, aj. Vyrábění si děti užily a měly velkou radost, že si odnesou své výrobky domů.

Po cestě zpátky na vlak jsme se pokusili vysvobodit zakletého Hnáta, prohlédli si kostel sv. Kateřiny, který patří mezi nejstarší stavby v Havlíčkově Brodě, Mlýn Havlíčků Brod, budovu společnosti Hartman a vyzkoušeli jsme si hledání na informačních tabulích na autobusovém nádraží.

Dětem i pedagogickému dozoru se exkurze velmi líbila a už se těší na další.

Fotografie

Kateřina Vondrová, asistentka pedagoga 1.st. ZŠ

Přidáno 21. 10. 2018, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.