EXKURZE 5. C DO TEXTILNÍ TOVÁRNY PLEAS

V rámci výuky vlastivědy - přechod od řemeslné výroby k manufakturám a továrnám - jsme navštívili textilní továrnu Pleas v Havlíčkově Brodě.
EXKURZE 5. C DO TEXTILNÍ TOVÁRNY PLEAS

Měli jsme možnost prohlédnout si všechny provozy, např. pletárnu, barvírnu, střihárnu…

Dověděli jsme se zajímavé informace, třeba to, že každý pletací stroj má přes 3 800 jehel a že vlákna pro výroby tkanin se sem dováží z různých zemí světa, že jedna plná cívka, na rozdíl od té malinké maminčiny doma, váží 2,5 kg nebo že pletařky za den nachodí okolo 13 kilometrů.

Většina lidí si určitě neumí představit, co všechno je zapotřebí udělat, abychom si mohli koupit hotový textilní výrobek. Na závěr jsme vyráběli v dílničkách ze zbytků textilu polštářky, čelenky nebo třeba malé postavičky.

Exkurze byla velice zajímavá a žákům se velmi líbila.

Mgr. Andrea Chaloupková, třídní učitelka

Přidáno 26. 11. 2018, autor: Petra Vágnerová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.