English competition - Famous people of the UK

Milí žáci a rodiče, vítám vás u třetího ročníku naší anglické soutěže. V letošním školním roce zůstaneme ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska (UK) a budeme se seznamovat se slavnými osobnostmi.
English competition - Famous people of the UK

Stejně jako v předchozích ročnících hrajeme o věcné ceny (loni byl hlavní výhrou tablet). Ale pokud se vám nechce trápit hlavu každý měsíc, můžete se přidat jen občas a získat tak za každou odevzdanou soutěž jedničku z angličtiny. Bez slovníků a internetu to patrně nepůjde, možná budou muset pomoci i rodiče nebo sourozenci, možná nebudete mít vše úplně dobře, ale nic z toho nevadí. Pojďme se jen tak bavit s angličtinou, něco se naučit, zabít nudu … Každý měsíc najdete na stránkách školy a na mých stránkách (anglictina-petra-holatova.webnode.cz) nový úkol. Řešení nebo i celý pracovní list posílejte do konce daného měsíce na e-mail anglickasoutez@seznam.cz nebo jej přineste v papírové podobě svým angličtinářkám. Nezapomeňte vždy uvést své jméno a třídu.

A co nás čeká v říjnu? Podíváme se na hudební osobnosti UK. Vaším úkolem je na základě nápovědy zjistit, o jakou osobnost či skupinu se jedná. Jméno napíšete do připravených políček. Políčka, která jsou ohraničená silně, ukrývají čtená za sebou notový zápis jedné anglické písničky. No a její název mi pošlete. Nebojte, sama noty neumím, vše si jednoduše vygooglíte :D.

Pracovní list.

Hodně štěstí!

Petra Holatová

Přidáno 12. 10. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.