EDUbus na naší škole

EDUbus na naší škole

 

 

 

 

V pondělí 22. 5. parkoval u naší školy neobvyklý autobus - EDUbus. Dvanáctimetrová Karosa byla vlastně mobilní laboratoř plná robotů, robotických staveb a dalších mobilních vynálezů. Vzhledem k omezené kapacitě autobusu se během dopoledne programu zúčastnili pouze druháčci se svými paní učitelkami. Děti si vyzkoušely naprogramovat Blue-bota tak, aby dojel po určité trase k cíli. Nejprve šlo o jednoduché úkoly, ale postupně se trasy stávaly delší a složitější.

Odpoledne čekal program i na paní učitelky 1. stupně. Mohly jsme si vyzkoušet vše, co mobilní polytechnická laboratoř nabízí. Získaly jsme přehled o nejnovějších trendech v robotice a načerpaly řadu podnětů pro výuku „nové  informatiky“.

 Děkujeme eduteamu, že k nám přijeli, a děti si mohly vyzkoušet práci s Blue-boty a my učitelé načerpat inspiraci do výuky.

Více fotografií.

Za paní učitelky I. stupně Soňa Nulíčková

Přidáno 30. 5. 2023, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.