Dva měsíce za námi aneb ve družině se stále něco děje

Slunečné babí léto vystřídal zamračený podzim. Z vystrašených prvňáčků, pro které bylo ještě před dvěma měsíci vše nové a neznámé, se stali „mazáci“, kteří už si umí s lecčím sami poradit.
Dva měsíce za námi aneb ve družině se stále něco děje

Ve družině jsme toho za ty dva měsíce stihli spoustu. Děti se seznámily s novými kamarády, poznaly nové prostředí a zvykly si na denní režim družiny. Naučily se správně stolovat ve školní jídelně a při vycházkách poznávají různé části Ledče. V lesoparku Šeptouchov jsme hráli šipkovanou, sbírali kaštany nebo vytvářeli ze spadaného listí dlouhé hady.

Jedno odpoledne v září se všechna oddělení sešla na školním hřišti, kde paní vychovatelky pro děti připravily zábavné odpoledne s různými soutěžemi. Na začátku října jsme všichni navštívili výstavu chovatelů a obdivovali různá domácí zvířátka. V říjnu nás také přijelo pobavit maňáskové divadlo, které nám zahrálo tři pohádky. A těsně před podzimními prázdninami se děti z prvních a druhých tříd vyřádily v plaveckém bazéně v Havlíčkově Brodě. Po prázdninách jsme odpoledne s dětmi vyráběli veselé podzimní skřítky Bramboráčky. Přijďte se podívat na chodbu družiny, jak se dětem povedli.

V listopadu nás čeká návštěva hasičů a policie a oblíbená soutěž o nejšikovnější děvče a nejšikovnějšího kluka. Opět jsme zahájili pokusné ověřování MŠMT       „ Hodina pohybu navíc“ realizované Národním ústavem pro vzdělávání ve spolupráci se sportovními svazy. Aktivity budou probíhat po celý školní rok v rámci činnosti školní družiny pod vedením vyškolených trenérů   v  rozsahu jedné vyučovací hodiny týdně.  Do činnosti jsou zařazeni žáci z  1., 2. a 3. tříd na základě písemného souhlasu rodičů.

 No a potom se už můžeme pomalu začít chystat na Vánoce…

Jana Vilímovská 

Přidáno 9. 11. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.