Dravci opět v naší škole

Na podzim minulého roku proběhla ve speciálním oboru první přednáška o biologické ochraně letišť s ukázkou dravců.
Dravci opět v naší škole

Zúčastnili se jí žáci speciálního oboru a žáci prvních tříd. Přednášku vedli sokolníci z letiště v Hradci Králové pánové Karel Nejman a Bohuslav Škornička. Oba pánové přislíbili podobnou přednášku zopakovat opět na jaře a svůj slib dodrželi.

Tentokrát nás navštívili  v pondělí 27. 5. 2019 a za krásného počasí ve školním arboretu pan Karel Nejman velmi poutavou formou, seznámil děti ze speciálního oboru s různými druhy dravců, sov a předvedl ukázku sokolnické práce. Děti si mohly většinu dravců pohladit. Byl mezi nimi opět i jejich ,,král“ orel skalní jménem Nero. Kromě denních dravců, jako byla poštolka obecná, káně rudoocasé, raroh či jestřáb, děti viděly i dravce noční - sovu pálenou, výra velkého a velmi ohroženého sýčka obecného. Pohladily si i měsíční mládě výra velkého jménem Kuba a pomazlily se se dvěma vycvičenými  bretanskými ohaři.

Oba pánové sokolníci přislíbili další přednášku s ukázkou přednést opět na podzim. Již nyní se všichni těšíme.

Fotografie.

 

Petr Hořejš

Přidáno 29. 5. 2019, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.