Den za obnovu lesa

Den za obnovu lesa

 

 

 

 

 

K podzimním aktivitám naší školy přibyl další den strávený mimo zdi školní budovy. Žáci pátého a osmého ročníku se vydali do lesa v rámci akce společnosti Lesy ČR “Den za obnovu lesa”.  V pondělí 18. 10.  pomáhali s odklízením klestí a čištěním paseky před výsadbou mladých stromků. Za bedlivého dozoru dvou pánů revírníků a pracovnice lesní správy (ing. Havlík,  ing. Převor a ing. Hessová)  proběhlo celé dopoledne ke spokojenosti všech. Žáci se dozvěděli mnoho nového o lese, jeho obyvatelích i škůdcích, a o tom, jak lesu pomoci.  Bylo zajímavé poslouchat, co všechno obnáší práce revírníka a jeho adjunkta. Vyšlo nám krásné počasí a podle nadšených reakcí dětí i celý program. Trocha fyzické aktivity a pobyt na čerstvém vzduchu jsou v této době pro zdraví našich děti to nejlepší.

Více fotografií.

Soňa Pecho, Michal Simandl, Kateřina Zahálková

Přidáno 25. 10. 2021, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.