Den s Armádou České republiky

Armáda ČR uspořádala pro děti zapojené do hnutí Na vlastních nohou Den s Armádou České republiky. Tentokrát v malém městečku na okraji Brd Spáleném Poříčí.
Den s Armádou České republiky

Naši žáci obdrželi pozvání na tuto akci již na konci minulého školního roku. Čtyřicet šest žáků pátých a šestých tříd se v úterý 12. 9. 2017 vydalo na dlouhou cestu do Spáleného Poříčí. Po příjezdu jsme byli vřele přivítáni ředitelem ZŠ Mgr. Jiřím Šefflem, jeho zástupkyní a paní Bělou Jensen. Pak už se nás ujali vojáci a na označených stanovištích po celém náměstí děti seznámili s vojenskou technikou ( obrněný transportér KBVP Pandur, osobní terénní automobil LAND ROVER LR 130, obrněné vozidlo IVECO, samohybná kanónová houfnice 152 mm Dana, nákladní automobil Tatra 815, obrněné vozidlo Dingo, protiletadlový raketový komplet RBS – 70). S doktorem Marečkem si děti zopakovaly zásady první pomoci a prohlédly si vrtulník Letecké záchranné služby W-3A Sokol a poznávaly skladby, které zahrála vojenská hudba.  V zámeckém parku se děti zapojily do sportovních a branných soutěží ( hod granátem na cíl, úkoly zaměřené na spolupráci dvojic a čtveřic). V samotném zámku proběhla prezentace činnosti CIMIC. Na každém stanovišti dostaly děti několik otázek a úkolů a podle úspěšnosti obdržely bodové hodnocení. Naši žáci si vůbec nevedli špatně. K dobré náladě přispívala vystoupení kapely ZŠ DRAGONS a Big Bandu Ústřední hudby AČR.

Zakončení akce se zúčastnil náčelník Generálního štábu armádní generál ing. Josef Bečvář. Všechny děti na závěr akce dostaly dárky.

Věříme, že tato perfektně připravená akce nebyla poslední a že úspěšná spolupráce Stonožky a AČR bude nadále pokračovat.

Fotografie.

paní učitelka Jaroslava Příhodová

Přidáno 15. 9. 2017, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.