Co vše jsme už v tomto školním roce zažili ve družině

Co vše jsme už v tomto školním roce zažili ve družině

 

 

 

 

Čas neúprosně letí, kalendářní rok je téměř u konce a z prvního pololetí školního roku zbývá měsíc. Za ty čtyři měsíce jsme pro děti ve družině připravili mnoho akcí, děti si našly nové kamarády a prvňáčci se seznámili s chodem družiny a dávno si zvykli na nové prostředí.

První společnou akcí je již tradičně Zábavné odpoledne na hřišti, které letos proběhlo 22. 9. V září jsme ještě stihli uspořádat ovocno-zeleninový týden a navštívit výstavu chovatelů, kde se dětem vždy moc líbí všechna zvířátka, která zde mohou vidět. V říjnu jsme slavili Světový den zvířat a zahráli jsme si šipkovanou. Poslední týden před podzimními prázdninami jsme věnovali bramborám, a kromě vyrábění razítek, skřítků a náhrdelníků, jsme brambory ochutnali jen tak „na loupačku“, což některé děti jedly úplně poprvé. 20. října bramborový týden vyvrcholil Bramboriádou, neboli společnými soutěžemi pro všechna oddělení, kde hlavní roli hrály samozřejmě brambory. Začátek listopadu patřil povídání o Dušičkách a Halloweenu, následoval týden věnovaný svatému Martinovi a také jsme na hřišti soutěžili v míčových dovednostech. 22. listopadu měli prvňáčci možnost navštívit základnu hasičů a za trpělivou ukázku různého vybavení jim patří veliké díky. 30. listopadu k nám zavítalo Divadýlko Mrak a děti měly možnost vidět pěkné představení Pekelná pohádka. A najednou je tu prosinec, čas předvánočních příprav, tvoření a těšení se na Ježíška. Na prvňáky a druháky čekalo 5. prosince překvapení – mezitím, co si děti hrály na školní zahradě, za nimi přišli čerti a andělé a připravili si pro ně několik úkolů. Čerti dokonce dětem vystavili čertovské vysvědčení. Jestlipak bude lepší než to, které za měsíc a kousek dostanou ve škole?

Přejeme dětem i rodičům krásný zbytek adventu, pohodové Vánoce a to nejdůležitější – zdraví v celém příštím roce.

Více fotografií.

Za kolektiv vychovatelek ŠD, Jana Vilímovská

Přidáno 20. 12. 2022, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.