Cesta 6. B za ledečskými památkami

Na počátku naší náročné a informacemi nabyté exkurze jsme zavítali do dětského oddělení městské knihovny a vyslechli si informace týkající se přihlášky, nabízených publikací a časopisů, které je možné si v knihovně vypůjčit.
Cesta 6. B za ledečskými památkami

Nahlédli jsme i do oddělení pro dospělé čtenáře a do místnosti se zvukovými dokumenty.

     Dále naše kroky směřovaly vstříc ledečským památkám. Navštívili jsme ledečský hrad a shlédli na naše město a okolí z hradní věže vysoké 32 m. Zaujal nás především historický okruh. Paní průvodkyně nás provedla půdními prostory, které byly donedávna pro veřejnost uzavřeny.

     Muzeum Jaroslav Foglara (Jestřába), které dokumentuje život a dílo tohoto významného spisovatele a skautského vedoucího, spjatého se Sluneční zátokou, nás překvapilo svou originalitou a nápaditostí. A bludiště posloužilo k odpočinku a dopolední svačině.

     V kostele sv. Petra a Pavla jsme si vyposlechli nejen mnoho zajímavého z jeho historie, ale dozvěděli jsme se i spoustu informací o jednotlivých předmětech, které se v kostele nalézají. A tak dnes již všichni víme, kde je kazatelna, svatostánek, zpovědnice, kůr, ambon … Náš vřelý dík patří paní Sklenářové za vyčerpávající přednášku a zajímavý pracovní list, který nás na několik minut plně zaměstnal.

     Dále jsme si prohlédli Husův sbor, synagogu a židovský hřbitov. Informace jsme získali i o smírčím kameni, renesančním arkýři, morovém sloupu a soše Mistra Jana Husa.

     Na naší cestě za poznáním byl neméně důležitý i odpočinek. A ten jsme si v horkém počasí samozřejmě dopřáli ve společnosti ledové tříště a zmrzliny.

foto

Lenka Bejčková, třídní učitelka 6. B

Přidáno 25. 6. 2018, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.