Cesta 6. A a 6. B za ledečskými památkami

Cesta 6. A a 6. B za ledečskými památkami

 

 

 

 

 

     Na počátku června (2. a 3. 6. 2022) uskutečnily třídy 6. A a 6. B dlouhou, náročnou a informacemi nabytou exkurzi po našem městě.    

     Navštívili jsme ledečský hrad a shlédli na naše město a okolí z hradní věže vysoké 32 m. Zaujal nás nejenom historický okruh, ale také Muzeum Jaroslav Foglara (Jestřába), které dokumentuje život a dílo tohoto významného spisovatele a skautského vedoucího spjatého se Sluneční zátokou.

     V kostele sv. Petra a Pavla jsme si vyposlechli mnoho zajímavého z jeho historie, dozvěděli jsme se i spoustu informací o jednotlivých předmětech, které se v kostele nalézají. A tak dnes již všichni víme, kde je kazatelna, svatostánek, zpovědnice, kůr, ambon …

Náš vřelý dík patří především paní Mgr. Janě Sklenářové za vyčerpávající přednášku.

     Dále jsme si prohlédli synagogu a židovský hřbitov. Dozvěděli jsme se o smutném osudu ledečských židů a zároveň o tom, jak významně ovlivnili život v našem městě.

     Informace jsme získali i o dalších ledečských památkách, o smírčím kameni, renesančním arkýři, morovém sloupu, soše Jana Husa…    

    Spoustu zajímavostí z historie našeho města získaly děti již v hodinách občanské výchovy, tudíž během naší cesty své znalosti pouze rozšiřovaly J.

    Více fotografií.

Třídní učitelky 6. A, 6. B

Přidáno 7. 6. 2022, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.