Biologická olympiáda

Biologická olympiáda

 

 

 

 

 

Po dvouleté přestávce se opět konala tato olympiáda naživo. V této soutěži si žáci ověřují své znalosti z přírodopisu. Téma letošního ročníku znělo Jak přežít zimu. Žáci nejprve museli nastudovat několika stránkový odborný text na dané téma a připravit se na poznávání rostlin a živočichů.

Koncem března probíhalo školní kolo, toho se zúčastnilo celkem 23 žáků ve dvou kategoriích. Nejprve žáci řešili test, následovala poznávací část 15 živočichů a 15 rostlin. Nakonec každý soutěžící prokázal své dovednosti v praktické části (laboratorní úkol). V mladší kategorii si nejlépe vedla Irena Holatová (7. C), na 2. místě se umístila Lucie Šafrová (6. B) a třetí místo obsadila Vendula Tesárková (7. C). Ve starší kategorii byl nejúspěšnější Vojtěch Hess (8. C), 2. místo získala Karolína Brixi (8. A) a na 3. místě byl Jan Vágner (9. A).

Nejúspěšnější řešitelé školního kola postoupili do okresního kola, kde opět prokázali své znalosti v obtížném testu, překonali nástrahy poznávání rostlin a živočichů a prokázali své dovednosti v laboratorním úkolu. Navíc si soutěžící museli připravit vstupní úkol s názvem Herbář větví opadavých stromů. Nejúspěšnější řešitelkou okresního kola, konaném na domácí půdě u nás ve škole, byla žákyně 7. C Irena Holatová, která obsadila krásné třetí místo v konkurenci základních škol z Havlíčkova Brodu a gymnázií z Havlíčkova Brodu, Ledče nad Sázavou a Chotěboře.

Irče moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Všichni jí budeme držet palce 19. 5. 2022, kdy bude bojovat v krajském kole v Havlíčkově Brodě.

                                                                   

Michal Simandl a Zdenka Urbanová  učitelé přírodopisu

Přidáno 2. 5. 2022, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.