BADATELSKÁ VÝPRAVA DO SVĚTLÉ NAD SÁZAVOU

BADATELSKÁ VÝPRAVA DO SVĚTLÉ NAD SÁZAVOU

 

 

 

V pátek 7.6. se třída 5.C vypravila na badatelskou výpravu do nedaleké Světlé nad Sázavou.

Nejprve jsme navštívili Světelské podzemí, kde jsme sledovali složení vrstev půdy v několika metrech pod zemí a díky poutavému výkladu našeho průvodce jsme se dozvěděli, kdy podzemí vzniklo, k čemu sloužilo, co v něm bylo nalezeno a také, že hlavní horninou je pararula.

Pak už jsme bádali v krásném zámeckém parku. Park byl založen až na konci 19.století a můžeme v něm pozorovat mnoho dřevin a bylin, soustavu rybníků, můstky a sochy /některé z nich vytvořené studenty místní výtvarné akademie).

Při zkoumání přírody jsme používali různé pomůcky, např. mikroskopy, lupy, kádinky a sítka, poznatky z bádání jsme zapsali do pracovních listů a ještě je budeme dále zpracovávat.

Cestou na vlakovou zastávku zbyl ještě čas na zmrzlinu.

Více fotografií.

Třída 5.C a A. Chaloupková, tř.uč.

Přidáno 11. 6. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.