Anglie 2017

Stalo se již tradicí, že žáci naší školy mají možnost ověřit si své znalosti angličtiny přímo v Anglii.
Anglie 2017

Letos jsme zaznamenali nebývalý zájem o tento zájezd. Koncem května jsme se tedy vypravili za dobrodružstvím za hranice naší vlasti. A musím říci, že zájezd se opravdu vydařil. Užívali jsme si plnými doušky vše, co k výletu patří, viděli jsme památky Londýna, užívali jsme si přecpaného londýnského metra, abychom pak mohli relaxovat na anglickém venkově, v  zahradách hradu Leeds, neopomněli jsme ani křídové útesy, moře a mnoho dalšího. Někomu to může připadat jako nuda, ale věřte, že legrace bylo víc než dost. Určitě by z výletu mohly vzniknout vtipné slohové práce:

  • Óda na telefon aneb jak jsem se ztratil v Londýně.
  • Balada o prázdné peněžence a plné nákupní tašce.
  • Libra sem, libra tam, hlavně že molo v Brightonu znám.
  • Nekonečný příběh aneb pasy si nechte v síťce.

Věřím, že si naši žáci potrénovali angličtinu, a to hlavně když byli „opuštěni“ a svěřeni na noc do péče „adoptivních“ rodičů. Zažili tak autentický život běžných Angličanů, zjistili, jak skromně žijí, jak se v Anglii lidé stravují, jak se ohleduplně chovají. Jediné, co jsme nezažili, bylo typické anglické počasí. Až na jeden jediný den nás totiž provázela jasná obloha.

Moc děkujeme vedení školy a rodičům za to, že i v době zvýšených bezpečnostních rizik umožnili naší skupině vycestovat. Velké poděkování patří také řidičům, průvodci i majiteli cestovní kanceláře, kteří nás na cestě bezpečně doprovázeli. A samozřejmě moc děkujeme i žákům, kteří ten náročný týden s námi zvládli na jedničku. A málem bych zapomněla na psychickou podporu a nepedagogický dohled jednoho z rodičů - pana Radka Stibora, který byl také členem našeho zájezdu.

Fotografie ze zájezdu.

Petra Holatová

Přidáno 25. 6. 2017, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.