Anglická soutěž – poslední kolo

Všechny soutěžící vítám u posledního kola naší celoroční anglické soutěže. Po minulé oddechovce se dnes podíváme na posledních 5 slavných lidí Spojeného království. Vybrala jsem pro vás 5 osobností, které se zapsaly do dějin celé planety.
Anglická soutěž – poslední kolo

5 lidí, kteří se nebáli, byli moudří, ovlivnili životy milionů lidí po celém světě. Zjistit jejich jméno nebude tak obtížné, zato druhá část úkolu bude vyžadovat trochu přemýšlení. Přečtěte si slavné výroky, zjistěte, kdo je řekl a volně mi je přeložte do češtiny. Ale pozor, „googlovštinu“ neberu :-)

Svá řešení posílejte jako vždy na anglickasoutez@seznam.cz nebo je předejte svým angličtinářům do 2.6. Pak už jen s napětím očekávejte, kdo zvítězí. Ceny jsou připraveny pro všechny, kdo s námi a s angličtinou byl alespoň 5 soutěžních kol.

Děkuji za bezva rok a těším se zase v září.

Zadání.

Petra Holatová

Přidáno 19. 5. 2017, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.