Anglická soutěž - 3. kolo

Minulý měsíc s filmem se vám zdál obtížný. Nejvíce vás potrápil slavný komik Charlie Chaplin. Ale potíže byly i jinde. Jsme přeci jen v soutěži a zařazení obtížnějších úkolů je nutné, abychom pak našli ty nejlepší řešitele. Náležitě je pak také odměníme.
Anglická soutěž - 3. kolo

Tentokrát se podíváme do Anglie v 19. století. Mezi slavné osobnosti jsem vám zamíchala i několik zajímavostí tak, abyste měli představu o životě v Anglii za vlády královny Viktorie. Anglie byla první z evropských zemí, kde vypukla tzv. průmyslová revoluce. Zdá se, že se jedná o pokrok. Ale jak to skutečně bylo? Něco málo se dozvíte z křížovky. Zbytek, pokud vás to bude zajímat, je už na vás.

Vyřešené pracovní listy dejte jako vždy svým angličtinářům nebo je do 10. 1. pošlete na anglickasoutez@seznam.cz. Stejný den bude vyvěšen i nový soutěžní úkol.

Zadání.

Hodně štěstí při luštění, báječné Vánoce a vše nejlepší do roku 2017 vám přeje

Petra Holatová

Přidáno 13. 12. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.