ADAPTAČNÍ KURZ

Ve čtvrtek a v pátek 8. a 9. září žáci 6. ročníků neusedli do školních lavic, ale zúčastnili se již tradičního adaptačního kurzu, v jehož rámci se seznamovali.
ADAPTAČNÍ KURZ

Tyto dva dny byly naplněny různorodými aktivitami, díky nimž si naši malí šesťáčci užili společně strávených chvil a pěkného počasí.

Místo školního zvonku je ve čtvrtek přivítali třídní učitelé, se kterými si každý z nich vytvořil vlastní tzv. Knihu života, která představovala charakteristiku jednotlivých žáků. Tak jsme se například dozvěděli, jakou kapelu kdo poslouchá, jakého má domácího mazlíčka atd. Práce se velmi povedly a nyní dětem zdobí domovské třídy.

Po obědě přišla na řadu trocha pohybu. Celá velká skupina se jako dlouhý had vydala na cestu do nedalekého Pavlova, kde pracovníci místní záchranné stanice připravili pro děti zajímavý program.

Po návratu do školy se už všichni těšili na večeři v podobě opékaných špekáčků a na nocování v tělocvičně. Dlouhá noc byla vyplněna špitáním, výbuchy smíchu a druhý den se projevila kruhy pod očima.

Páteční dopoledne se děti věnovaly sportovním aktivitám na místním stadionu. Celý kurz byl zakončen obědem ve školní jídelně a rozloučením.

Je jisté, že si žáci odnesli spoustu nových dojmů a že budou mít na co vzpomínat.

Tímto bychom také rádi poděkovali všem, kteří se podíleli na organizaci „adapťáku“, a zejména paním kuchařkám, které se staraly o to, abychom nehladověli.

 

třídní učitelé 6.A a 6.B

Přidáno 13. 9. 2016, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.