Adaptační kurz 6. ročníků

Všechny začátky jsou těžké. Přechod na druhý stupeň ZŠ je pro děti i jejich rodiče jednou z mnoha životních zatěžkávacích zkoušek. Alespoň dětem může škola s přizpůsobením se novým podmínkám pomoci formou adaptačního kurzu.
Adaptační kurz 6. ročníků

Pro děti jsou to „jen hry a dny bez učení“, ale učitel získává cenné informace o svých nových svěřencích. Všechny hry a aktivity, které jsme pro děti připravily, byly zaměřeny na seznamování, rozvoj spolupráce, důvěry a kreativity. Třídní učitel pak může odhalit silné a slabé stránky „svých dětí“ a udělat si představu o tom, kdo v kolektivu „obstojí“ a kdo naopak stojí na jeho okraji.

Součástí kurzu byla i zábavná hra „Tajemné nápisy krále Ašóky“, při níž děti hledaly zašifrovaná pravidla starého krále. Cesta příjemně ubíhala, počasí nám přálo, ale po pěti kilometrech a závěrečném stoupání na zříceninu v Podhradí byly děti vděčné za zpáteční jízdu vlakem.

Opékání buřtíků a večerní diskotéku zakončilo nocování ve školní tělocvičně.

Ráno, po snídani ve školní jídelně, jsme navázali na odkazy krále Ašóky a tvořili strom třídních pravidel.

Na závěr akce si každý účastník vytáhl z kouzelné krabice jednu část pokladu krále Ašóky a pak už hurá domů!

Velké poděkování patří paní Krupičkové za koláčky, paní Roubalové za okurky, panu Černému za večerní diskotéku, kuchařkám ve školní jídelně za snídani a také všem kolegyním, které nám pomáhaly.

Fotografie.

třídní učitelky 6. ročníků.

 

Přidáno 13. 9. 2017, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.