Adaptační kurz 6. ročníků základní školy

Nový školní rok zahájily naše 6. ročníky již tradičním adaptačním kurzem.
Adaptační kurz 6. ročníků základní školy

Sešli jsme se 5. září ve třídě, kde nás čekaly různé aktivity, během kterých jsme se o sobě dozvídali nové věci a vzájemně se tak poznávali. Dopoledne uteklo jako voda a my jsme se hrnuli do školní jídelny na oběd, abychom doplnili energii. Následovala krátká polední pauza, po které jsme odjeli autobusem do záchranné stanice pro zvířata v Pavlově.

Během prohlídky jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o zvířatech, pohladili jsme si sovu a zkoušeli krmit lišáka Lukáše. Po krátkém odpočinku jsme se vydali pěšky zpátky do Ledče. Nálada byla dobrá, počasí nám přálo, takže jsme dorazili s nulovými ztrátami ke škole, kde nás čekal zasloužený odpočinek.

K večeři jsme si opekli buřty, a když se setmělo, čekala na všechny odvážlivce cesta noční školou. Pak už měli všichni spát, ale zážitků bylo tolik, že se chichotání a mluvení ozývalo ještě dlouho po půlnoci, což jsme ocenili hlavně my třídní učitelé.

6. září po sedmé hodině ráno dostihla spravedlnost ty největší povídálky. BUDÍČEK! Všichni jsme vstali, uklidili třídy a po vydatné snídani ve školní jídelně jsme vyrazili plni síly na Šeptouchov. Tady jsme se rozdělili do sedmi skupin, plnili úkoly a sbírali indicie, abychom mohli společně složit vzkaz, který zakončil náš adaptační kurz.

Oba dny i noc byly náročné, ale doufáme, že na adapťák budou všichni rádi vzpomínat.

Lucie Dvořáková, Petra Špačková a Michal Simandl, třídní učitelé

foto

Přidáno 25. 9. 2019, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.