Abeceda peněz

Třída 4. C byla vybrána, aby vyzkoušela projekt České spořitelny „Abeceda peněz.“
Abeceda peněz

Děti nejprve absolvovaly interaktivní přednášku odbornic z České spořitelny a také navštívily místní pobočku, kde si vyzkoušely práci s platební kartou a přístroji na počítání peněz. Největším zážitkem tohoto dne byla pro všechny možnost zjistit, jak vypadá místní trezor.

Po získání vstupních informací si založily firmu s názvem „Přátelské céčko“. Společně plánovaly a vymýšlely produkty, které vyráběly a následně prodávaly na jarmarku, jenž se uskutečnil dne 24. 5. 2019.

Po dobu dvou měsíců (za vydatné pomoci rodičů, paní asistentky a paní učitelek) vyráběly nejrůznější výrobky jako např. svíčky, lapače snů, různé druhy sirupů, jarní čaje z nasbíraných bylinek, navlékaly náramky na paměťový drát, plnily namíchanou směsí nahřívací polštářky, pekly slané a sladké dobroty, připravovaly chilli oleje, soli do koupele, kuchyňské soli a ještě mnoho dalších. Nakonec vše vyvrcholilo již zmiňovaným jarmarkem. Byl to velmi náročný den, ale všichni odcházeli domů nadmíru spokojení. Většina výrobků byla prodána a výdělek také nebyl úplně malý.

Celá třída si tento projekt velice užila. Díky němu všichni lépe pochopili, jak fungují peníze a jak je důležité mít sehraný kolektiv.

Velmi děkujeme všem rodičům a sponzorům za pomoc při projektu. Velké poděkovaní patří také pracovníkům České spořitelny a vedení školy za umožnění účastnit se tohoto projektu.

Fotografie

K. Vondrová, asistentka pedagoga na1. st. ZŠ a R. Melicharová, třídní učitelka

Přidáno 3. 6. 2019, autor: Radka Melicharová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.