Zeměpisná olympiáda 2020

I v letošním roce se na naší škole uskutečnila olympiáda ze zeměpisu. Soutěž pro žáky byla rozdělena na tři kategorie podle jednotlivých ročníků.
Zeměpisná olympiáda 2020

Mezi žáky ZŠ byl o olympiádu opět velký zájem a celkově se jich přihlásilo 29, ale z důvodu nemoci se jich zúčastnilo pouze 17.

Samotná soutěž proběhla v úterý 28. ledna 3. a 4. vyučovací hodinu v učebně Zeměpisu. V první hodině vypracovávali žáci otázky bez atlasu, ve druhé hodině pracovali žáci na otázkách s pomocí atlasu. Žáci si „olympiádu“ užili.

Kategorie A byla určena žákům šestého ročníku. Soutěže se zúčastnila nakonec pouze 1 žákyně. Ostatní přihlášení se z důvodu nemoci nemohli zúčastnit. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: vesmír, kartografie a určování zem. souřadnic. Nejvíce bodů tedy získala žákyně VI.A Karolína Brixí. Nutno ale zmínit, že Karolína vypracovala úkoly velmi dobře a získala hodně bodů.


Kategorie B byla určena žákům sedmého ročníku. Soutěže se zúčastnilo 6 žáků ze všech tří tříd. Otázky byly zaměřeny na tyto okruhy: Afrika, Austrálie a Amerika. Zvítězila žákyně VII.A Tereza Hospodková, na druhém místě skončil Jakub Kalhotka (VII.C), třetí Ondřej Sláma ze VII.B.

Kategorie C zahrnovala žáky osmých a devátých ročníků dohromady, této kategorie se zúčastnilo 10 soutěžících. Hlavní témata: Česká republika a Evropa. V letošním roce získala nejvíce bodů Martina Olišarová (IX.C), na druhém místě se umístili se shodným bodovým ziskem Jakub Vavřička (VIII.A) a Barbora Chaloupková (VIII.B).

Fotografie z olympiády.

Kompletní výsledky naleznete v přiloženém souboru.

Okresní kolo zeměpisné olympiády bude probíhat ve středu 26. února 2020 v Havlíčkově Brodě.


Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v dalších kolech!!!

 

učitelé zeměpisu


Přidáno 1. 2. 2020, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Základní škola Ledeč nad Sázavou
Nádražní 780
584 01 Ledeč nad Sázavou

tel.: +420 569 726 420
web: www.zslns.cz

Školní jídelna

Vedoucí: Jana Kosíková
Vedoucí kuchařka: Jana Kubištová
Telefon: +420 569 726 533
E-mail: jidelna@zslns.cz

Školní družina

6:15 – 8:00:
+420 569 726 313

14:30 – 16:30:
+420 731 711 105

Počasí