T – MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

Ve středu 22.6.2022 se na zrekonstruovaném  ledečském  letním stadionu uskutečnila akce T-Mobile Olympijský běh. Této sportovní akce, kterou si připomínáme Olympijský den (založení Mezinárodního olympijského výboru) a oslavujeme pohyb a sport jako takový, se zúčastnil 1. stupeň naší základní školy a také žáci speciálního oboru.

Heslem T-Mobile Olympijského běhu je již několik let myšlenka:  Různí běžci, různá místa, je jedno zda jsi závodník nebo běháš jen tak pro radost.

Letošním dalším tématem závodu byla VÝJIMEČNOST - každý z nás má jiné schopnosti, ale můžeme se snažit být co nejlepší, ať už ve sportovním, pracovním nebo osobním životě.

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor a každý rok se do této akce zapojí miliony lidí ze 150 zemí světa.

Některé země slaví celý týden, jiné jeden den. Některé země pořádají volejbalové turnaje, jiné třeba veslařské závody.

V naší zemi byl zvolen běh. První ročník Olympijského dne odstartoval v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek a každý rok odstartují do závodu desítky tisíc běžců, dětí i dospělých.

Myšlenka Olympijského dne byla naplněna-nikdo z našich běžců závod nevzdal, všichni dokončili. V cíli na ně čekala medaile a malá sladkost od České olympijské nadace a dalších sponzorů, věcné ceny pro nejrychlejší běžce věnovala firma Koh-i-noor.

Součástí akce byla stanoviště ledečských sportovních klubů (házená, fotbal, atletika, hokej..), kde si děti mohly vyzkoušet různé sportovní aktivity a třeba i popřemýšlet, zda by nechtěly (a určitě by to stálo za to) některý z kroužků navštěvovat.  DĚKUJEME !

Poděkování patří také žákům devátých tříd, kteří při organizaci svědomitě pomáhali.