Stříbro z olympiády

V úterý 20. února se v budově gymnázia Havlíčkův Brod sešli nejúspěšnější řešitelé školních kol ze zeměpisu z celého okresu Havlíčkův Brod.
Stříbro z olympiády

Naši žáci nám udělali opět velkou radost, když vybojovali 2. a 4. místo. Jedná se o jeden z nejlepších výsledků naší školy v zeměpisné soutěži.

V kategorii B (žáci 7. tříd) nás reprezentoval Tomáš Sláma ze VII.B. Podařilo se mu navázat na velký úspěch z minulého roku, kdy v této kategorii získal druhé místo Tomáš Aron. I Tomáš Sláma letos dokázal obsadit stříbrnou pozici a ve velké konkurenci získal 73,5 bodů. Stejně jako v ostatních kategoriích bylo maximum 100 bodů. Tomáš dominoval v částech bez atlasu a v praktické části a 2. místo si svými znalostmi zasloužil.

V kategorii C (8. a 9. třída) bojoval do poslední otázky o čelní místa Tomáš Aron z VIII.A. Nakonec se musel sklonit pouze před třemi soupeři a obsadil čtvrté místo, přičemž získal 72 bodů stejně jako třetí v pořadí. Pod stupni vítězů skončil jen díky horšímu času v části bez atlasu. Tomáš tak navázal na svoje úspěchy z minulých let, kdy kategorii A vyhrál a v kategorii B skončil druhý.

Oba chlapci patří v hodinách zeměpisu mezi nejlepší studenty, připravují se na výuku a svému oblíbenému předmětu se věnují i ve svém volnu. Na soutěž se připravovali a výborné umístění je pro ně velkou odměnou a výzvou do dalšího vzdělávání.

Tomáš Sláma postoupil do krajského kola, které se bude konat dne 28.3.2018.  

Za reprezentaci školy si zaslouží pochvalu i ostatní žáci, kteří se zúčastnili okresního kola. Zuzana Černá, Lucie Hoskovcová  a Martina Olišarová.

Postupujícímu blahopřejeme a přejeme úspěch v krajském kole!

učitelé zeměpisu


Přidáno 23. 2. 2018, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Základní škola Ledeč nad Sázavou
Nádražní 780
584 01 Ledeč nad Sázavou

tel.: +420 569 726 420
web: www.zslns.cz

Školní jídelna

Vedoucí: Jana Kosíková
Vedoucí kuchařka: Jana Kubištová
Telefon: +420 569 726 533
E-mail: jidelna@zslns.cz

Školní družina

6:15 – 8:00:
+420 569 726 313

14:30 – 16:30:
+420 731 711 105

Počasí