PŘÍRODOVĚDNÁ SOUTĚŽ ZLATÝ LIST

PŘÍRODOVĚDNÁ SOUTĚŽ ZLATÝ LIST

 

 

 

Po zisku 3. místa na okresním kole přírodovědné soutěže, které se konalo 19. dubna v záchranné stanici Pavlov, postoupil tým Ptačí jednotka ZŠ Ledeč nad Sázavou do krajského  kola. Organizátorem krajského kola bylo vzdělávací centrum Chaloupky o.p.s. a  konalo  se ve dnech 2. – 3.5.  v Křižanově u Brna.

Ve čtvrtek odpoledne byl pro děti připraven zajímavý program o přírodě a začínala také první část soutěže – prezentace školy na téma Naše práce pro přírodu. Děti prezentovaly svou práci před tříčlennou porotou, která jim udělila první soutěžní body.

V pátek dopoledne soutěž pokračovala druhou částí – přírodovědnou stezkou. Týmy byly rozděleny na 2 tříčlenné hlídky, získané bodové ohodnocení se pak sčítalo. Na celkem devíti stanovištích  na soutěžící čekaly různé úkoly z živé i neživé přírody. Některé úkoly byly opravdu obtížné (např. Do jaké čeledi patří brambory?, Vyjmenuj 3 dřevokazné houby., Poznej, z jakého kamene je socha na fotografii-3 možnosti. ….)

Tým ve složení Eliška Čermáková a  Michal Doležal ze 6.A, David Krátky a Tobias Pachovský z 5.C a  Michaela Muselová a Michal Karafiát z 5.B byl jediným týmem v soutěži, který nebyl složen z žáků jedné třídy ani společně nenavštěvují žádný přírodovědný kroužek, přesto si vedli v soutěži zdatně a umístili se na velmi pěkném 5. místě z celkem 9 týmů. Gratulujeme!

Více fotografií.

Andrea Chaloupková, vedoucí týmu

Přidáno 7. 5. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.