Pasování na čtenáře

Pasování na čtenáře

 

 

 

 

 

 

Sami nemůžeme uvěřit, že školní rok tak rychle uběhl a naši malí prvňáčci už znají všechna písmenka abecedy a vše si zvládnou přečíst.

A to se musí pořádně oslavit. Jak jinak, než pasováním na opravdového čtenáře. Tato slavnostní událost proběhla v Městské knihovně v Ledči n. S. Přivítala nás sama paní královna. Prvňáčci nejprve museli ukázat, co se všechno naučili a zda umí opravdu číst.

Pasování ještě předcházel slib čtenáře:

 „Slibuji ve jménu všech básniček, pohádek a příběhů, že se budu o knihy pěkně starat a nebudu do nich psát, kreslit ani je jinak ničit. Slibuji, že budu hodně číst, abych se stal moudrým a vzdělaným člověkem. Slibuji, že o prázdninách zkusím přečíst jednu knížku.“

Slib děti společně s paní knihovnicí přečetly a samozřejmě se pod něj podepsaly. Na památku na tento slavnostní den děti dostaly medaili, pamětní list a malou knížečku.

Chtěla bych moc poděkovat paní knihovnicím Pavlíně Pospíchalové a Evě Strakové za přípravu pasování.

Více fotografií.

Za paní učitelky I.tříd Soňa Nulíčková

Přidáno 19. 6. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.