Exkurze do Včelího světa, Vodního domu a Dendrologické zahrady v Praze

Exkurze do Včelího světa, Vodního domu a Dendrologické zahrady v Praze

 

 

 

 

 

Všemi smysly si žáci ze 4. A, B na počátku května vyzkoušeli, že včely jsou nepochybně jedním z nejzajímavějších tvorů na naší planetě. Jejich komplexní sociální struktura, neustálá práce a vynikající schopnost vytvářet úžasné produkty, jako je med a vosk, je fascinující. Včely mají mnohem bohatší životní prostředí, než by se mohlo na první pohled zdát.

Další exkurze byla Vodního domu v Hulicích, který je místem, které připomíná význam vzájemného propojení lidí s přírodou. Pokud se lidé spojí a pečují o své životní prostředí, mohou vytvořit harmonické a udržitelné životní podmínky pro všechny tvory, kteří s nimi sdílejí tento krásný kousek planety.

Poslední exkurze byla do Dendrologické zahrady Praha, která má také významnou roli v ekologické výchově a ochraně přírody. Například mokřady a rybníky, přestože mohou na první pohled působit jako nevýrazné a bezvýznamné krajinné prvky, jsou ve skutečnosti ekologickými poklady s nezastupitelným významem pro život naší planety. Jejich role v ekosystémech je rozmanitá a klíčová pro udržení biodiverzity, kvality vody a regulaci klimatu.

Více fotografií.

Eva Chadimová, Vladimíra Bělohradská třídní učitelky 4. A, B

Přidáno 17. 5. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.