Centrum řemesel Botanicus – výlet 4. C a 5. D

Centrum řemesel Botanicus – výlet 4. C a 5. D

 

 

 

 

V pátek 17. 5. 2024 jsme navštívili Centrum řemesel Botanicus v Ostré nad Labem. Na pár hodin jsme se ocitli v nádherné středověké vesnici a stali se z nás hrnčíři, dráteníci, provazníci, cukráři, brusiči kamenů…

Měli jsme možnost vyzkoušet si nejrůznější řemesla a vyrobit si mýdlo, svíčku či ruční papír, uplést provaz, z drátku umotat motýla, ozdobit perník nebo si na hrnčířském kruhu vytočit misku. Hodně nás bavilo střílení z luku. Ale největší senzací bylo rýžování zlata – v něm jsme byli velmi úspěšní. V „Hodovně“ jsme ochutnali senzační palačinky, placky a bramboráky. A pak jsme proběhli rozsáhlé zahrady plné nejrůznějších rostlin a zeleniny a prohlédli si ohrady s ovcemi, kozami a dalším domácím zvířectvem. Navzdory deštivému a chladnému počasí jsme si výlet patřičně užili a vraceli se domů s krásnými zážitky a vlastnoručně vyrobenými suvenýry.

Více fotografií.

Jitka Černá

Přidáno 20. 5. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.