Čáry máry FOK

Čáry máry FOK

 

 

 

 

 

Kdo by si nebyl jistý, co zkratka FOK znamená. Jedná se o Symfonický orchestr hlavního města Prahy, který sídlí a koncertuje v prostoru Smetanovy síně Obecního domu.  Právě tam vyrazila třída 6. C na začátku května.

Ani ranní vstávání děti neodradilo. V 6:30 všichni byli na vlakovém nádraží, abychom vlakem dorazili včas. Koncert s podtitulem Česká filmová hudba se konal v Obecním domě. Žáci, snad pod vlivem slavnostní atmosféry, byli elegantně oblečeni a zaposlouchali se do filmových melodií z českých filmů a pohádek např. Anděl Páně 2, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Kolja či Panna a netvor. Pěvecky melodie podpořili Jan Cina a Doubravka Součková.

Po koncertu nás čekal workshop „Moje galerie“, který jsme navštívili v Anežském klášteře, kde sídlí Národní galerie Praha. Vybrali jsme si středověké malířství, zlatem zalitých maleb, o kterých jsme se díky lektorovy NgP dověděli spoustu zajímavostí. Ale i vědomosti našich žáků přispěly k výkladu, protože jsme ve skupinách pracovali nad jednotlivými obrazy.

Cestou domů někdo usnul, někdo naopak nabyl ztracenou energii, ale všichni jsme šťastně dorazili v půl šesté do Ledče. I když program byl plný aktivit a odpočinku málo, snad se žákům líbil a na koncerty vážné hudby nezanevřou.

Apropos, obdivuji dívky, které celý den vydržely Prahu brázdit na podpatcích.

K. Zahálková

Přidáno 14. 5. 2024, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s využitím cookies.