Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Akce školy > Prvňáci z céčka začínají s „dopravkou“

Prvňáci z céčka začínají s „dopravkou“



Prvňáci z céčka začínají s „dopravkou“

Umět se správně pohybovat v dopravním provozu a rozumět pravidlům pro chodce i cyklisty, to vše vyžaduje mnoho znalostí, ale i praktických dovedností. Proto nic nenecháváme náhodě a s dopravní výchovou začínáme už v první třídě. Rádi jsme využili skvěle vedeného výukového programu od SVČ pod vedením paní Ing. Lenky Peškové. Děti si nejprve procvičily znalost dopravních značek, povinné výbavy kola a cyklisty, reflexních prvků a viditelnosti, ale také správného přecházení vozovky. Vše jsme si následně vyzkoušeli v praxi na nově zbudovaném dopravním hřišti v Barborce. Děti si hru na chodce i jízdu na kolech či koloběžkách moc užily a ani se jim nechtělo dopravní hřiště opustit. Zároveň v praxi zjistily, že máme ještě co trénovat, a proto se plánujeme k dopravní výchově ve spolupráci se SVČ ve druhé třídě opět vrátit.