Jak se dělá divadlo

V pátek 24. 5. 2019 uvítalo pražské divadlo D21 naše sedmé třídy představením Jak se dělá divadlo, s podtitulem Kdo vlastně ví, co se skrývá za řemeslem "herec"?
Jak se dělá divadlo

V tomto improvizovaném vystoupení, které čítalo pouze čtyři profesionální herce a několik dobrovolných herců z našich řad, jsme se dozvěděli, jak divadlo vzniká, jaká úskalí čekají budoucího herce na divadelní fakultě, tedy jakou cestou musí projít, než se stane tím opravdovým hercem z povolání. A všichni jsme pochopili, že ta cesta je dlouhá a náročná a herec se své práci musí zcela oddat, aby jeho výkon byl pro diváky uvěřitelným. Musí mu být dobře rozumět, jeho výraz má vyjadřovat právě ten daný charakter, náladu, pocit, či situaci. A proto jsme měli tu možnost postavit se na jeviště a zahrát si společně zadané výstupy, které byly po zásluze odměněny potleskem.

Naše další kroky směřovaly do nákupního centra Palladium, kde děti byly svými pány. Nejdůležitější bylo doplnit energii v tamních restauracích a potom hurá ve skupinkách objevovat nabídku různého zboží naší metropole.

A pak už na nás čekalo tajuplné Muzeum smyslů, které jsme si všichni doslova užili s údivem na rtech a s překvapující otázkou: „Jak je tohle možné?“ (viz fotogalerie). A nutno podotknout, že toto muzeum nás všechny bez rozdílu zaujalo svou nápaditostí a originalitou.

A co říci závěrem? Vraceli jsme se spokojení, krásně unavení, plní dojmů a nových zážitků. Takže tenhle den byl prostě super!

foto

Třídní učitelky 7. ročníků


 


Přidáno 3. 6. 2019, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Základní škola Ledeč nad Sázavou
Nádražní 780
584 01 Ledeč nad Sázavou

tel.: +420 569 726 420
web: www.zslns.cz

Školní jídelna

Vedoucí: Jana Kosíková
Vedoucí kuchařka: Jana Kubištová
Telefon: +420 569 726 533
E-mail: jidelna@zslns.cz

Školní družina

6:15 – 8:00:
+420 569 726 313

14:30 – 16:30:
+420 731 711 105

Počasí