Hurá na Říp

Hodiny dějepisu inspirovaly letošní 9. B k návštěvě Terezína.
Hurá na Říp

Vyrazili jsme brzy ráno a po tříhodinové cestě autobusem jsme dorazili do Terezína, kde jsme si prohlédli Malou pevnost, Muzeum Ghetta a Magdeburské kasárny.

Odtud pokračovala naše cesta na Říp.

Hora je to zdálky nepřehlédnutelná, ale mnohé členy naší výpravy nezlákala k výstupu, ale k myšlence, že stačí k Řípu jenom přijet a vyjít nahoru, už není nutné. Nakonec by z nás měl praotec Čech radost. Horu jsme zdolali všichni. Odměnou byla pro většinu z nás chlazená kofola a malinovka. Po dostatečném oddechu a návštěvě rotundy jsme zahájili sestup. Náš autobus zamířil k dalšímu cíli, Vlašimi.

Tady jsme se ubytovali v Ekocentru. Čekaly nás zde sice krásné pokoje, ale večeři si musel každý zajistit sám. Myslím, že se o 9. B nemusíme bát. Menu, které si připravovali, bylo opravdu pestré. Od párků, přes špagety až k šopskému salátu. Zvládli po sobě nejen uklidit a umýt nádobí ( bez myčky!!! ), ale ráno si připravili i snídani.

Po snídani nás čekala prohlídka Parazoo a výukový program „Spravedlivá svačina“. Na vlastní kůži jsme zažili pocity lidí žijících v nejchudších a nejbohatších státech světa.

Následnou prohlídku Vlašimi jsme zakončili ve vyhlášené cukrárně.

A pak už jen cesta autobusem a vlakem domů. Náš poslední společný výlet právě skončil.

foto

Lucie Dvořáková třídní učitelka


Přidáno 22. 6. 2019, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Základní škola Ledeč nad Sázavou
Nádražní 780
584 01 Ledeč nad Sázavou

tel.: +420 569 726 420
web: www.zslns.cz

Školní jídelna

Vedoucí: Jana Kosíková
Vedoucí kuchařka: Jana Kubištová
Telefon: +420 569 726 533
E-mail: jidelna@zslns.cz

Školní družina

6:15 – 8:00:
+420 569 726 313

14:30 – 16:30:
+420 731 711 105

Počasí