EXKURZE DO FIRMY ASMO A WIKOV

V rámci výuky předmětu Volba povolání navštívili žáci osmých ročníků firmu Asmo Czech s.r.o. a Wikov Sázavan s.r.o. ve Zruči nad Sázavou.
EXKURZE DO FIRMY ASMO A WIKOV

V Asmu se nás nejprve ujaly paní  Magda Rajdlová a Radka Kovářová z personálního oddělení. Jejich prezentace nám přiblížila  historii firmy.  Mnohé z nás překvapilo, že je to jediná pobočka v Evropě. Pak jsme se dozvěděli, co se zde vyrábí. Abychom si udělali jasnou představu, nasadili jsme si kšiltovky a vyrazili jsme přímo do výroby. 8.A provázela paní  Petra Veselá  a  8.B pan Tomáš Jeník.  Oba se nám snažili přiblížit, jak fungují jednotlivé linky a oddělení . Zajímavé bylo i seznámení s různými pracovními pozicemi a jejich náplní práce. Za prezentaci firmy  a  sdělené informace dáváme personálnímu oddělení jedničku s hvězdičkou a zároveň velmi oceňujeme, že nám  umožnili návštěvu výrobní haly. Tato zkušenost pro nás byla velmi přínosná, všichni jsme si  uvědomili, jak je práce v Asmu náročná.

Na závěr exkurze jsme dostali možnost vyzkoušet si  část vstupního testu pro zájemce o práci ve firmě, která byla zaměřena na zručnost. Žáci dobrovolně, učitelé povinně :-)

Z firmy Asmo jsme se autobusem přemístili do firmy Wikov. Zde nás přivítal pan ředitel Josef  Kadlec, který nás seznámil s provozem firmy. Potom jsme si mohli prohlédnout výrobní halu a seznámit se s jednotlivými profesemi.

Tímto bychom chtěli  poděkovat firmě Asmo Czech s.r.o.  a Wikov Sázavan s.r.o.,  že nám tuto exkurzi umožnily.

Žáci 8. tříd a jejich učitelé

Foto


Přidáno 21. 2. 2018, autor: Alena Krupičková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Základní škola Ledeč nad Sázavou
Nádražní 780
584 01 Ledeč nad Sázavou

tel.: +420 569 726 420
web: www.zslns.cz

Školní jídelna

Vedoucí: Jana Kosíková
Vedoucí kuchařka: Jana Kubištová
Telefon: +420 569 726 533
E-mail: jidelna@zslns.cz

Školní družina

6:15 – 8:00:
+420 569 726 313

14:30 – 16:30:
+420 731 711 105

Počasí