Člověk a svět práce – volba povolání

Žáci 8. ročníku mají ve výuce zařazen předmět Člověk a svět práce – volba povolání. Cílem tohoto předmětu je pomoci se zorientovat v nabídce vzdělávacích oborů středních škol a budoucích povolání a tím získat co nejvíce informací,
Člověk a svět práce – volba povolání

které mohou rozhodnout o výběru střední školy, na které budou pokračovat po základní škole. Obsah učiva je rozdělen do několika oblastí: sebepoznávání, svět vzdělání, svět práce a adaptace na životní změny. Žáci získají přehled o možnostech vzděláváním a profesní přípravy. Učí se nejen zamýšlet nad různými cestami k dosažení zvoleného cíle a využívat důležité informace o různých povoláních a profesích pro svoji profesní volbu, zvažovat klady i zápory jednotlivých povolání a realisticky hodnotit své šance ve vybraném povolání na trhu práce.

K ucelení informací jim pomohly exkurze na jednotlivé střední školy (Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou, Akademie – VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou), ale i návštěvy zástupců středních škol (např. Střední škola SČMSD Humpolec, Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, VOŠ a SPŠ Kutná Hora a VOŠ a Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola, Obchodní akademie Čáslav…). V rámci exkurzí se žáci podívali na úřad práce, do provozu firem ASMO Czech s.r.o. a Wikov Sázavan s.r.o., seznámili se i s provozem naší školní jídelny a navštívili i ústav sociální péče Domov Háj. Některá řemesla si mohli prakticky vyzkoušet v rámci Dne řemesel. Další informace k volbě povolání mohou získat v 9. ročníku na dnech otevřených dveří, Burze škol a schůzce rodičů k volbě povolání, kde jsou přítomni zástupci několika středních škol.

 

                                                                                                                                      Zdenka Urbanová


Přidáno 27. 6. 2018, autor: Josef Pešek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Základní škola Ledeč nad Sázavou
Nádražní 780
584 01 Ledeč nad Sázavou

tel.: +420 569 726 420
web: www.zslns.cz

Školní jídelna

Vedoucí: Jana Kosíková
Vedoucí kuchařka: Jana Kubištová
Telefon: +420 569 726 533
E-mail: jidelna@zslns.cz

Školní družina

6:15 – 8:00:
+420 569 726 313

14:30 – 16:30:
+420 731 711 105

Počasí